Що таке арбітраж криптовалюти та наскільки вигідним він може виявитися?
Арбітражем крипти називається процес отримання прибутку з відмінності цін на певні активи. Арбітраж крипти – популярний спосіб отримання прибутків на відмінності у вартості активів у конкретній торговій парі на різних платформах або ринках. Поняттям «торгова пара» позначають 2 певних активи, один з яких можна обміняти на біржі на інший і навпаки.
Курси в таких парах можуть бути неоднаковими на різних біржах. У цьому разі трейдер може на одній криптобіржі обміняти, наприклад, біткоїни на долари за одним курсом, а потім за вигіднішим здійснити зворотний обмін і отримати вигоду, заробивши на проведеній угоді певну суму.
Ця схема вважається найбільш простою. Трейдери зазвичай використовують складніші варіанти обміну, за яких певну криптовалюту обмінюють на інші кілька разів, після чого здійснюють зворотний обмін, отримуючи фінансову вигоду.
Нині функціонує безліч криптовалютних бірж, причому їхня кількість постійно збільшується. Якщо п’ять років тому було зареєстровано трохи більше чотирьохсот криптобірж, то торік їхня кількість перевищила одну тисячу. Ціни на різних біржах завжди трохи різняться. Тому трейдери постійно зайняті пошуком цих відмінностей. Виконувати його вручну занадто довго і виснажливо. Для цієї мети зазвичай використовують ботів або користуються спеціальними сканерами.
Які види і стратегії арбітражу існують?
Арбітраж буває внутрішньобіржовим (якщо трейдер укладає угоди на одній біржі), міжбіржовим, а також міжнародним.
Внутрішньобіржовий арбітраж можливий при різних цінах на певні активи в різних частинах однієї і тієї ж криптобіржі. Деякі криптобіржі мають P2P-майданчики. На них торгівля криптою здійснюється безпосередньо між користувачами, які розміщують оголошення з пропозиціями купити або продати криптовалюту.
Під час міжбіржового арбітражу трейдер купує крипту на одній криптобіржі за низькою ціною, а продає на іншій – за вищою. Ціни на різних біржах неоднакові через меншу активність невеликих майданчиків, ніж великих.
Також існує 5 популярних стратегій арбітражу:
- Міжбіржовий арбітраж на централізованих майданчиках. Цю стратегію найчастіше використовують новачки, купуючи крипту на одному майданчику і продаючи її на іншому.
- «Трикутний» класичний арбітраж на централізованих майданчиках. У цьому випадку користуються розбіжністю у вартості трьох різних видів крипти на одній і тій самій криптобіржі.
- Р2Р-арбітраж. Користувачі ведуть торгівлю між собою безпосередньо.
- DEX-арбітраж. Прибуток у цьому випадку отримують у процесі торгівлі на децентралізованих криптобіржах.
- Міжнародний арбітраж Р2Р. При застосуванні цієї стратегії отримують прибуток шляхом торгівлі криптою безпосередньо з іншими користувачами, які проживають за кордоном.
У розділі «Партнерські мережі» у AffCommunity ви знайдете крипто-партнерки, які допоможуть збільшити ваш дохід.
Назвати одну з перерахованих вище стратегій більш прибутковою, ніж інші, не можна. Кожна з них здатна бути досить ефективною при правильному підході до торгівлі. Щоб ухвалювати правильні рішення і здійснювати грамотні торгові операції, важливо добре вивчити теоретичну частину, отримати достатню кількість практики, постійно розширювати свій досвід і поглиблювати знання. Зважений, відповідальний підхід до арбітражу криптовалютою дає можливість отримувати з його допомогою досить великий прибуток.
Скільки грошей можна заробити?
Люди, які займаються арбітражем крипти, заробляють від 2000 доларів щомісяця. Розмір прибутку залежить від використовуваного трейдером ринку, часу, який він приділяє цьому заняттю, і розміру його стартового капіталу.
Починати бажано з суми не менше 1000 доларів, інакше занадто великий відсоток доходу буде списано як комісійні. Вклавши не менше 1000 доларів, ви зможете заробляти щомісяця від тридцяти до ста відсотків від вкладеної суми.
Читай статтю «Як грамотно лити в плюс на крипту за допомогою Google Ads», щоб удосконалити свої знання.