Їзда на автомобілі в міських умовах часто потребує паркування між двома машинами, розміщеними вздовж дороги. Такий варіант зупинки називається паралельним і є найскладнішим маневром. Тут важливий точний розрахунок та водійські навички. Щоб розібратися з усіма особливостями процедури, необхідно дізнатися більш про паралельне паркування на https://autoshkola.od.ua/ .
Необхідність навичок
Автомобільні дороги плануються для руху транспорту. Їхня ширина найчастіше не передбачає можливо паркування перпендикулярно до руху транспорту, або по діагоналі до нього. Іншими словами, не можна поставити машину на стоянку, заїхавши передньою чи задньою частиною. Потрібно розмістити транспортний засіб паралельно краю дороги.
Це легко зробити, якщо є вільний простір, достатньо звернути до узбіччя та загальмувати у будь-якому вибраному місці. Проте за умов населених пунктів такі можливості надаються рідко. Потрібно розмістити машину в невеликому просвіті між двома сусідніми, для чого необхідно провести паралельне паркування за всіма правилами. Недарма у практичних заняттях, якщо людина планує здати на права, є вправа на проведення такого маневру.
Як освоїти
Найкраще проводити вивчення маневру під керівництвом інструктора. Для цього пропонується дізнатися скільки коштує здати на права, та вибрати найбільш підходящу школу.
Процес освоєння йде в ході практичних занять, коли габарити інших автомобілів позначаються легкими знаками, які не ушкоджуються самі і не псують автомобіль при контакті.
Сама процедура виглядає так:
- Вибирається просвіт у півтори довжини автомобіля, що планується припаркувати. Він не повинен дорівнювати габаритам машини, у такій ситуації розмістити транспортний засіб у проміжок не вдасться.
- Парковка проїжджає просвіт повністю, стає врівень з бампером автомобіля, що стоїть попереду вільної ділянки.
- Кермо вивертається у бік місця для паркування, найчастіше воно знаходиться праворуч.
- Машина починає рухатися задом, поки в дзеркалах заднього виду не з’явиться права фара автомобіля, що знаходиться перед місцем паркування.
- Далі кермо встановлюється прямо і продовжується рух назад, поки дозволяє вибраний простір, щоб не стикнутися з переднім бампером іншої машини.
- Далі можна здати наперед, щоб вирівняти інтервали між сусідніми автомобілями.
Іноді потрібно кілька рухів кермом і проїзду вперед-назад, щоб вирівняти машину щодо місця для паркування та інших автомобілів, не заважати проїзду транспорту основною дорогою.